Suszarki do rąk

Nowoczesne suszarki elektryczne to urządzenia, z których korzystają niemal wszyscy. Z biegiem lat zarówno ich wygląd, jak i sposób działania ulegał wielu zmianom. Niemniej nadal większość dostępnych na rynku modeli jest zasilana prądem. Suszarka do rąk osusza ręce za pomocą strumienia powietrza, który jest produkowany przez silniki.

Rodzaje suszarek do rąk

Na sklepowych półkach znaleźć można przede wszystkim suszarki do rąk FANECO montowane na ścianie. W celu wysuszenia rąk, należy je unieść do góry, w kierunku wylotu powietrza, ponieważ tylko wtedy fotokomórka uruchomi suszarkę do rąk. Niektóre modele uruchamiają się na przycisk, ale w miejscach, w których z takiego urządzenia korzysta naprawdę dużo osób, na pewno najlepiej sprawdza się automatyczna suszarka kieszeniowa IMPECO. Mogą one być wykonane np. ze stali nierdzewnej. W asortymencie sklepów są także elektryczne wolnostojące suszarki do rąk EKA, w których ręce należy umieścić między dwoma dozownikami powietrza. Tego typu urządzenia są znacznie droższe niż naściennie, ale skuteczniej działają. Wolnostojąca suszarka do rąk zazwyczaj jest plastikowa. Oprócz sposoby montażu suszarki do rąk FANECO można też podzielić na automatyczne i półautomatyczne. Zdecydowanie więcej jest modeli automatycznych, w których znajduje się czujnik ruchu. Urządzenia takie są bezdotykowe, a tym samym bardziej higieniczne i ekonomiczne. Jednak w przypadku, gdy z suszarki korzysta niewiele osób, można zdecydować się model półautomatyczny, który uruchamia się przyciskiem i działa przez określony czas.

Kiedy opłaca się kupić suszarkę do rąk?

Opłacalność zakupu suszarki do rąk Merida zależy od tego, ile osób dziennie będzie z niej korzystać. Na pewno urządzenie to jest niezbędne w firmach zatrudniających wielu pracowników, w zakładach produkcyjnych, czy różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Elektryczne suszarki do rąk są także zakupowane przez restauracje, puby, bary i inne lokale, w których bardzo ważne jest zachowywanie zasad higieny. Zgodnie z najnowszymi przepisami suszarki do rąk powinny być tez montowane w szkołach, urzędach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Urządzenia te są niedrogie, łatwe do utrzymania w czystości i konserwacji, a do tego pozwalają na przyspieszenie czynności higienicznych.

Najlepsze suszarki do rąk EKA – jak wybrać?

Wybierając suszarkę do rąk trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonana, ale również na jej moc, czas suszenia, czy okres gwarancji. Należy przy tym pamiętać, że każda suszarka do rąk wymaga czyszczenia raz na jakiś czas, dlatego powinna być łatwa w obsłudze i konserwacji. Suszarki plastikowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż modele ze stali nierdzewnej, jednak nie są one tak żywotne. Obudowa powinna być ładna, higieniczna i udaroodporna. Znakomicie sprawdzają się zwłaszcza obudowy ze wzmocnionego plastiku ABS. Nowoczesne suszarka do rąk powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Najczęściej są to zabezpieczenia termiczne – w tej roli znakomicie spisuje się bezpiecznik, który wyłącza element grzejny lub całą suszarkę gdy temperatura jest zbyt wysoka. Niektóre modele posiadają również zabezpieczenia „wandaloodporne”, takie jak chociażby wyłącznik czasowy, który zapobiega zbyt długiej pracy urządzenia w sytuacji, gdy ktoś zasłoni lub zaklei czujnik ruchu. Bardzo ważnym parametrem jest z pewnością moc urządzenia, przy czym zdecydowana większość suszarek do rąk pracuje w zakresie 800-1200W. Jednak można też znaleźć urządzenia o znacznie większej mocy. W przypadku, gdy duże znaczenie ma ekonomiczność urządzenia, warto zdecydować się na suszarkę do rak, która suszy w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Jeśli jednak nie ma to większego znaczenia, to można wybrać model tańszy, który osuszy ręce w 30 sekund. Równie istotna jest parametry jest długość okresu gwarancji, zwłaszcza jeśli chodzi o tańsze i bardziej awaryjne modele suszarek do rąk. Najkrótszy okres gwarancyjny to 2 lata – jest to niezbędne minimum. Przed zakupem zawsze trzeba zajrzeć do karty gwarancyjnej, ponieważ nie wszystkie usterki mogą kwalifikować się do naprawy lub wymiany w ramach gwarancji. Każda suszarka do rąk EKA wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ w mechanizmie, który odpowiada za wypuszczanie powietrza często gromadzą się bakterie. Stąd też suszarkę powinno się czyści bakteriobójczymi płynami codziennie, a co kilka miesięcy wykonać techniczny przegląd. Odpowiednio użytkowana i konserwowana suszarka do rąk może służyć naprawdę długo, znacznie upraszczając przestrzeganie zasad BHP w danym obiekcie.

Zalety suszarek do rąk

Suszarki do rąk Warmtec mają wiele zalet. Jedną z nich jest z pewnością to, że suszą one szybko i dokładnie. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy w toalecie jest kolejka lub trzeba szybko wrócić do pracy. Suszarka osusza dłonie naprawdę ekspresowe – niektóre modele sprawiają, że ręce są suche po zaledwie 7 sekundach i to nawet pomiędzy palcami. Kolejnym atutem suszarek jest to, że są one znacznie bardziej ekologiczne niż papierowe ręczniki, które po zużyciu nie nadają się już do ponownego przetworzenia i zanieczyszczają środowisko. Poza tym do wyprodukowania ręczników potrzebna jest energia, a produkcja i proces transportu zwiększają emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Pod tym względem suszarki do rąk wypadają znacznie lepiej. Przede wszystkim większość ze sprzedawanych modeli jest wysoce energooszczędna i nie emituje nadmiernego hałasu. Ponadto komponenty użyte do produkcji suszarek oraz mechanizm urządzenia cechują się długą żywotnością, a po zużyciu suszarkę można poddać recyclingowi. Montaż suszarek do rąk IMPECO zwiększa komfort i wygodę osób korzystających z toalety. Znacznie upraszcza też zarządzanie obiektem, ponieważ nie trzeba zatrudniać dodatkowej osoby do sprawdzania oraz uzupełniania ręczników, czy opróżniania koszy na śmieci. Nie trzeba obawiać się, że ręczników zabraknie, a zużyte będą zaśmiecać podłogę. Raz włączona suszarka może bez problemu pracować nawet w 500 cyklach w ciągu dnia, a standardowy czas eksploatacji urządzenia wynosi 14 lat. Wystarczą okresowe przeglądy, aby suszarka służyła bezawaryjnie przez wiele lat. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie najlepsze suszarki do rąk takich marek, jak: Warmtec, Merida, Faneco czy Impeco. Są to urządzenia wysokiej jakości i z długim okresem gwarancji.

Suszarki do rąk kieszeniowe Dyson

Kieszeniowe suszarki do rąk to rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Mocną stronę urządzeń tego typu stanowi ich bardzo wysoka wydajność, która idzie w parze z niskim zużyciem energii elektrycznej. Większość nowoczesnych modeli pracuje bardzo szybko – dokładne osuszenie rąk nie trwa dłużej niż 10 sekund. W naszym asortymencie znajdą Państwo suszarki kieszeniowe pochodzące od wiodących na rynku producentów. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością urządzenia firmy Dyson, które wyposażone są w bardzo mocny silnik. Co więcej, suszarki te wykorzystują najnowsze technologie filtrowania. Warto podkreślić, że urządzenia Dyson zużywają nawet do 80% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne suszarki do rąk. Koszt ich eksploatacji jest naprawdę niski. Urządzenia te posiadają ponadto obudowy odporne na uderzenia, możemy zatem założyć, że suszarki te da się z powodzeniem eksploatować całymi latami.