Atrakcje dla dzieci Wrocław

Odwiedzasz stolicę Dolnego Śląska i nie wiesz jak spędzić czas wolny ze swoim dzieckiem? W serwisie 071.pl prezentujemy TOP12 atrakcji dla dzieci. Wrocław to interesujące miejsce dla dzieci, które będą zachwycone. Teatr, park, zoo a może Aquapark? Możliwości jest wiele :-) Problemem dla rodziców wybierających się wraz z dziećmi do jakiegoś obcego miasta, może być obawa o zapewnienie swoim pociechom dostatecznych atrakcji. Dotyczy to przede wszystkim takich rodziców, którzy atrakcje dla dzieci przedkładają ponad wizyty w galeriach handlowych i pragną pokazać potomkom coś więcej aniżeli tylko punkty z fast foodem. Wybierając za cel wycieczki, weekendowego wypadu, czy też kilkudniowego urlopu Wrocław, każdy rodzic ma szansę przekonać się, że jego obawy były nieuzasadnione, a pytanie, co robić we Wrocławiu z dzieckiem, może jedynie sprawić kłopot w wyborze spośród atrakcji. Atrakcje dla dzieci obecne są na całym terenie miasta i dotyczą zarówno lądu, jak i wody. Wartych wymienienia i do wyboru jest przynajmniej tuzin, a z poniższego opisu rodzice będą mogli wywnioskować, jakie atrakcje turystyczne dla dzieci we Wrocławiu, w odniesieniu do ich pociech sprawdzą się najlepiej.

Punkty miasta warte odwiedzenia z dziećmi

Zwiedzanie Wrocławia z dziećmi można rozpocząć w dowolnym punkcie, w zależności od miejsca zakwaterowania. Lista nie wyznacza więc trasy, jaką należy podążać, ale wskazuje jedynie atrakcje dla dzieci, które mogą je zainteresować.

Miejsce 1: atrakcje dla dzieci Kolejkowo

Mieści się w centrum miasta na terenie Dworca Świebodzkiego, przy Placu Orląt Lwowskich, a zawiera największą w Polsce makietę przedstawiającą Dolny Śląsk. Dzieci będą tam miały okazję przyjrzeć się życiu jego mieszkańców w zminiaturyzowanej formie, a przedstawione w codziennych sytuacjach i dotyczące wszystkich jego aspektów, czyli pracy, turystyki, sportu i rekreacji.

Miejsce 2: atrakcje dla dzieci Hydropolis

Zorganizowane przy ul. Na Grobli, w starym budynku wodociągów miasta Wrocław, jako stała ekspozycja ukazującą świat wody. Dzieci mogą tu dowiedzieć się wszystkiego o wodzie z multimediów, jak i uczestniczyć w ćwiczeniach oraz eksperymentach.

Miejsce 3: atrakcje dla dzieci Polinka

„Lot na linie” nad Odrą, pomiędzy kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, a Geocentrum przy ul. Na Grobli, jaką oferuje kolej gondolowa, może przebić inne atrakcje dla dzieci, a na pewno będzie to przez nie podróż niezapomniana.

Miejsce 4: atrakcje dla dzieci Zoo

Najstarsze w Polsce i główny punkt programu wielu wycieczek, także szkolnych. Warto tam zajrzeć i pokazać dziecku, że życie na naszej planecie jest różnorodne i nie dotyczy jedynie gier komputerowych.

Miejsce 5: atrakcje dla dzieci Afrykarium

Zbudowane na terenie Zoo pierwsze w Polsce oceanarium. Składa się z części zewnętrznej, którą można obserwować, jedząc lody w restauracji oraz wewnętrznej, jako otoczonego wodą z trzech stron tunelu. Odczucie przebywania na dnie oceanu, połączonego z obserwacją wodnych stworzeń, będzie dla dziecka, jak i dla dorosłego niezapomniane.

Miejsce 6: atrakcje dla dzieci Aquapark

Usytuowany przy Wzgórzu Andersa, na osiedlu Huby kompleks basenów jest czynny cały tydzień. Główne atrakcje dla dzieci to płytki basen oraz brodzik z okrętem pirackim i armatkami wodnymi. Nietrudno się domyślić, jak dzieci będą się dobrze tam bawić.

Miejsce 7: atrakcje dla dzieci Krasnale wrocławskie

Są obecne niemalże w każdym punkcie miasta i można je uznać za zjawisko społeczne albo wydarzenie artystyczne, mające promować krasnala, jako symbol miasta. Ciekawostką jest to, że trwa nieprzerwanie od 2005 roku i zdążyło się przerodzić w szereg imprez, także wycieczek z mapą w ręku szlakiem powstałych krasnali.

Miejsce 8: atrakcje dla dzieci Rejs po Odrze

Chwilę oddechu w zwiedzaniu miasta w poszukiwaniu krasnali może zapewnić obserwacja jego panoramy z pokładu statku wycieczkowego. Można to także połączyć z przeniesieniem się z miejsca na miejsce, chociaż rejs po rzece w obie strony zapewni także obustronne podziwianie miasta z linii wody.

Miejsce 9: atrakcje dla dzieci Wrocławski Teatr Lalek

Usytuowany przy placu Teatralnym, oprócz przedstawień oferuje także możliwość zwiedzania galerii najbardziej zasłużonych dla Teatru i popularnych lalek. Są w nim również prowadzone warsztaty dziecięce, a spektakle odbywają się raz do dwóch razy dziennie, do których bilety można zakupić także przez internet.

Miejsce 10: atrakcje dla dzieci Bobolandia

Mieści się przy ul. Długosza i jest parkiem rozrywki dla całej rodziny. Jeżeli w dniach zwiedzania Wrocławia przypadną zaś urodziny bądź imieniny dziecka, jest to doskonałe miejsce na zorganizowanie w nim okolicznościowej imprezy. Specjalne kolorowe pokoiki wraz z bajkowymi postaciami z całą pewnością zapewnią solenizantowi niezapomniane wrażenia.

Miejsce 11: atrakcje dla dzieci Słodkie Czary Mary

Warto odwiedzić usytuowaną w Rynku manufakturę wytwarzającą słodkości. Nie chodzi tutaj przy tym o jedzenie ich ponad miarę, ale o pokazy ich wytwarzania, które trwają ok. 45 minut i jako atrakcje dla dzieci są niesłychanie zajmujące. Ponadto można degustować słodycze bez konserwantów, zaraz po ich wytworzeniu.

Miejsce 12: atrakcje dla dzieci Plac zabaw na Wyspie Słodowej

Znajduje się w obrębie Starego Miasta i posiada rozległy plac zabaw dla dzieci ze wszystkimi możliwymi atrakcjami. Odbywa się tam również szereg cyklicznych imprez, n.p. z okazji Dnia Dziecka, pokuszenie się więc o wycieczkę do Wrocławia akurat wtedy, będzie dla dziecka dodatkowym prezentem w dniu jego święta.

Reasumując...

Jak można wywnioskować z króciutkich opisów tych wszystkich ciekawych miejsc, weekend z dzieckiem we Wrocławiu to stanowczo za mało, aby poznać je wszystkie. Dlatego Wrocław możemy odwiedzać wielokrotnie, a także miejsca, które naszym dzieciom najbardziej przypadły do gustu.